(Elazığ Eczane Teknisyenleri Derneği)

Dolandırıcılara Dikkat!

400-rp-050-kurusa-satilirmi-hic-milleti-kandirigsiniz-dolandiricilara-dikkat

Günden güne artan dolandırıcılık olaylarına ilişkin bankalar uyarılar yayınlayarak müşterilerini uyarıyorlar.

 

Bir özel bankanın müşterilerine duyurduğu uyarı açıklaması şöyle:
Değerli Müşterimiz,
Her geçen gün farklı yöntemler ile özellikle sosyal medya, telefon, SMS ve e-posta üzerinden bankacılık müşterilerini dolandırmayı hedef alan girişimler artarak devam ediyor. 
 
Güvenliğiniz için aşağıdaki konular başta olmak üzere şüphe uyandırabilecek tüm durumlara karşı dikkatli olmanızı önemle hatırlatırız. 
 
Sosyal medya, e-posta, SMS ve telefon üzerinden; banka/hesap, kart bilgilerinizi, şifre ve parolalarınızı, kimlik bilgilerinizi ve benzer nitelikteki bilgileri kesinlikle paylaşmayınız. 
 
Sizi arayarak sigorta, kredi dosya masrafı, kart ücret iadesi yapacağını belirtip; kart numaranızı ve/veya cep telefonunuza gelen şifreyi iletmenizi isteyenlere itibar etmeyiniz ve hiçbir şekilde bilgilerinizi paylaşmayınız. 
 
Ödül kazandığınızı ya da puan yükleyeceğini belirterek kart bilgilerinizi iletmenizi isteyen yönlendirmelere itibar etmeyiniz ve hiçbir şekilde bilgilerinizi paylaşmayınız. 
 
Bilgisayar ve mobil cihazlarınıza anti-virüs ve güvenlik duvarı (firewall) programları kurunuz ve sürekli güncel tutunuz. 

ECZACININ SESİ/HABER