(Elazığ Eczane Teknisyenleri Derneği)

Eczane Teknisyenleri Sağlık Çalışanıdır…

Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından alınan tedbirler sonrasında eczanelerin yükünün artığına ve bu süreçte eczane çalışanlarının önemli ölçüde risk altında olduğunu görüyoruz. Ancak görmemezlikten GELİNİYORUZ. Sağlık çalışanı sadece hastane içinde mi oluyor düşüncesi bizleri gerçek anlamda mağdur etmeye başladı. Biz eczane teknisyenleri olarak illa koronavirüsü kapmamız mı gerekiyor ki önlemler alınsın ve bu anlamda tedbirler ARTTIRILSIN. Sabah görevimize başlayıp akşama kadar olan sürede görevimize canı gönülden sahiplenerek devam ediyoruz, akabinde ise 7/24 nöbet hizmetimizi yerine getirerek hastalarımız ile birebir sürekli iletişim içinde olarak onların ilaç temini konusunda desteklerimizi sağlıyoruz.
Biz Eczane Teknisyenleri olarak ÖNCE SAĞLIK diyerek;
1- Eczaneye gelen hastaların eczane içinde değil de dış kapının önüne küçük bir pencere açılarak ilaçların oradan teslim almalarını sağlayarak, hem hastalarımızın hem de biz Eczane Teknisyenleri açısından daha güvenli olacağı düşüncesindeyiz, çünkü eczaneler çok yoğun olduğu için risk daha artıyor.
2- Eczane Teknisyenlerine, eldiven, maske, koruyucu gözlük ve dezenfektan sağlanması,
3- Eczanelerin belediyeler tarafından dezenfekte işlemi yapılması riski daha azaltacağına inanıyoruz.
4- Kamu da çalışan tüm personellere verilen imkanları, biz Eczane Teknisyenlerine de aynı imkanları sunulması taraftarıyız. Kamuda çalışan sağlık personeli değiliz ama Eczanelerde çalışan SAĞLIK PERSONELİYİZ.