(Elazığ Eczane Teknisyenleri Derneği)

Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun

Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu günahlardan kurtuluş olan bir Ramazan Ayını daha geride bırakarak en büyük mutluluk ve sevinç günlerimizden biri olan Ramazan Bayramına kavuştuk.

Bizi bu mübarek güne ulaştıran Yüce Rabbimize sonsuz hamd olsun. Bayram, hepimize ve bütün Müslümanlara kutlu ve mutlu olsun. Yüce Rabbimiz bu mübarek günümüzü güven, esenlik, barış ve huzura vesile kılsın.

Bayramlar; aynı inanç, aynı duygu ve aynı düşünceleri paylaşan insanların birlikte sevindiği müstesna günlerdir. Bayramlar Cenab-ı Hak’kın Müminlere manevi bir ziyafetidir. Bayramlar neşe, sevinç, sevme, sevilme ve sevindirme günleridir. Kardeşlik duygularının perçinleştiği, milli birlik ve beraberliğin pekiştiği, sevgi, saygı, şefkat ve merhamet duygularının coştuğu, dargınlıkların sona erdiği, asık suratların güldüğü ve katılaşmış kalplerin yumuşadığı müstesna günlerdir.

ZOR DA OLSA SABREDEREK EVLERİMİZDE KALACAĞIZ”

Ancak, bütün dünyayı adeta esaret altına alan salgın hastalık nedeniyle hayatımızda önemli bir yere sahip olan bu tür gün ve geceleri coşkulu bir şekilde kutlayamayacağız. İçinden geçtiğimiz bu salgın sürecinde, zor da olsa sabrederek evlerimizde kalacağız, yakın temastan kaçınarak sosyal mesafeye azami dikkat etmenin ve dinimiz İslam’ın bir kuralı olan hijyene riayet etmenin önemini siz değerli kardeşlerimize bir defa daha hatırlatıyorum. Belki de her bayram hem sevindiğimiz hem de sevindirdiğimiz ziyaretlerimizi de gerçekleştiremeyeceğiz. Kalabalık ortamlarda bulunamayacağız. Bu bayramda yapamayacağımız bu davranışları inşallah gelecek bayramlarda bulaşıcı hastalıklardan kurtulmuş olarak sağlıklı bir şekilde yine bu güzelliklerimizi hep birlikte yaşayacağız.

“KUDÜS MESELESİ, SADECE FİLİSTİNLİLERİN DEĞİL BÜTÜN MÜSLÜMANLARIN ORTAK MESELESİDİR”

İnsanlığın en köklü mirasına şahitlik eden Kudüs, bir İslam yurdudur. Kudüs meselesi, sadece Filistinlilerin değil bütün Müslümanların ortak meselesidir. Dün olduğu gibi bugün de desteğimiz ve duamız, Filistinli kardeşlerimizin yanındadır. Yüce Rabbim, Ramazan bayramı hürmetine bütün mazlumlara, evlerinden ve yurtlarından çıkarılmış mağdurlara kurtuluş nasip eylesin. Ümmet bilincimizi ve iman kardeşliğimizi pekiştirmeyi bizlere lütfeylesin. Kudüs, Mescid-i Aksâ ve işgal altındaki bütün İslam beldelerinin özgürce kutlayacağı gerçek bayramlara bizleri kavuştursun.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramımızı tebrik ediyor, şehrimize, ülkemize ve Alem-i İslam’a hayırlar getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.”